Pit dostarczony w tradycyjny sposób

Pit dostarczony w tradycyjny sposób

PIT można wypełnić na kilka sposobów, także w wersji tradycyjnej, czyli udając się do Urzędu Skarbowego, celem wypełnienia stosownego druku. O czym warto jednak wtedy pamiętać?

Tradycyjne wypełnienie PIT

Chcąc wypełnić PIT „jak dawniej” należy pójść do placówki US, do której się formalnie należy. Koniecznie należy ze sobą zabrać PIT-y otrzymane od pracodawcy, a najlepiej także i kalkulator, długopis oraz czystą kartkę.

Wtedy to trzeba poprosić o odpowiedni dokument, po czym należy go po prosu wypełnić. Warto pamiętać, aby dokonać tego na dwóch egzemplarzach, jeden zostawić w US, a drugi zachować dla siebie. Kopia może się bowiem przydać w naprawdę wielu niespodziewanych sytuacjach.

W razie wątpliwości, zawsze można w takim przypadku poprosić o pomoc pracownika danego urzędu. Z drugiej jednak strony konieczne będzie także odczekanie w kolejkach, które szczególnie pod koniec kwietnia bywają naprawdę długie.

PIT można przesłać również pocztą

W wersji tradycyjnej deklarację podatkową można także wypełnić w domu i po prostu ją wysłać za pośrednictwem poczty. Co ważne należy to zrobić korzystając z usług Poczty Polskiej i w tym celu wykorzystując list polecony za potwierdzeniem odbioru. W tym przypadku trzeba także koniecznie pamiętać, aby PIT podpisać.

dante